Elindult az Orthodox Keresztény Dialogus Központ beruházás, melyet közösen az Épkar Zrt-vel konzorciumban fogunk kivitelezni. Ez az épületegyüttes az egykori Károlyi Palota mely Budapest 8. kerületében a Múzeum utca és az Ötpacsirta utca találkozásánál helyezkedik el. Kiemelt műemléki érték, hogy a palota része az 1800-as évek végén létrehozott épületegyüttesnek, melyet ma palotanegyednek hívunk.
Nagy feladat előtt állunk hiszen minden munkafolyamat során vigyáznunk kell a műemléki értékekre. A korábban történt átalakítások az értékesebb, díszesebb tereket minimálisan, vagy egyáltalán nem érintették. Az épület kiemelkedő műemléki értékei közé tartozik a díszlépcsőház mennyezetén található Lotz Károly 1897 körül készített freskója, melynek témája Auróra mítosza. Ezen kívül több helyiségben is találkozhatunk rokokó díszítettségű mennyezeti stukkóval, és díszesen faragott faburkolattal. Az első emelet talán az egyik legdíszesebb terében a faburkolatok különböző motívumokkal a tudományokat, vadászatot, zenét és a művészetet ábrázolják. Az ilyen és ehhez hasonló terekben az ajtók felett supraporták is megfigyelhetők.
A beruházás célja, hogy az Orthodox Keresztény Dialógus központ közösségi események, hitéleti konferenciák, lelkigyakorlatok és akár különböző szemináriumok, helyi, nemzetei és akár nemzetközi szintű egyházi és hitéleti rendezvények színtereként szolgáljon. A rekonstrukciós munkák célja, hogy az épület visszaadja az eredeti, történeti és műemléki építészeti megjelenését. Továbbá korszerű megoldások alkalmazásával a hosszútávú fenntartási és üzemeltetési költségek jelentős mértékű csökkentését szeretnénk eredményezni.
Telepítését tekintve a telek sarok telek melyen a Múzeum utca felől épült fel gróf Károlyi Ede palotája, az Ötpacsirta utca felől gróf Károlyi Sándor palotája. A telek déli oldalán épült fel a palotához kapcsolódóan Károlyi Sándor bérháza. A telek dél-nyugati, nyugati felén az egykori istállók ehhez csatlakozóan Károlyi Ede bérháza, mely észak-nyugat felől csatlakozik Károlyi Ede palota részéhez. Az épületek a telket teljesen körbe ölelik így egy zárt udvar alakult ki az épületek között zártsorú beépítésben. A kivitelezés során az imént említett istállók helyén egy a hagyományoknak megfelelő templom is kialakításra fog kerülni.